Rozchodniki to bardzo popularne rośliny ogrodowe, które charakteryzują się pięknymi, kolorowymi kwiatami i dekoracyjnymi liśćmi. Są doskonałym wyborem dla osób, które chcą ozdobić swój ogród różnorodnymi, łatwymi w uprawie roślinami. W tym artykule przedstawimy najpopularniejsze odmiany rozchodników.

Rozchodnik wielki

Rozchodnik wielki (Hylotelephium telephium) to odmiana, która charakteryzuje się pięknymi, różowymi lub fioletowymi kwiatami, które pojawiają się na końcu lata. Roślina ta osiąga do 60 cm wysokości i jest łatwa w uprawie, co sprawia, że jest często wybierana do ogrodów skalnych.

Rozchodnik omszony

Rozchodnik omszony (Sedum hispanicum) to odmiana, która osiąga niewielkie rozmiary, około 10 cm wysokości. Charakteryzuje się bardzo dekoracyjnymi, szarymi liśćmi i białymi lub różowymi kwiatami, które pojawiają się na wiosnę.

Rozchodnik okazały

Rozchodnik okazały (Sedum spectabile) to odmiana, która osiąga do 60 cm wysokości i kwitnie na przełomie lata i jesieni. Charakteryzuje się pięknymi, różowymi lub czerwonymi kwiatami, które przyciągają pszczoły i motyle. Roślina ta jest łatwa w uprawie i doskonale nadaje się do ogrodów skalnych.

Rozchodnik purpurowy

Rozchodnik purpurowy (Sedum spurium) to odmiana, która osiąga do 15 cm wysokości i charakteryzuje się pięknymi, intensywnie czerwonymi kwiatami, które pojawiają się na przełomie lata i jesieni. Roślina ta jest łatwa w uprawie i doskonale nadaje się do ogrodów skalnych oraz na rabaty kwiatowe.

Rozchodnik zielony

Rozchodnik zielony (Sedum album) to odmiana, która osiąga do 15 cm wysokości i charakteryzuje się pięknymi, białymi kwiatami, które pojawiają się na końcu lata. Roślina ta jest łatwa w uprawie i doskonale nadaje się do ogrodów skalnych oraz na rabaty kwiatowe.