ogrody Gdańsk

ogrody Gdańsk logo2

 

 

Zakładanie ogrodu krok po kroku. Pełna oferta naszej firmy. Realizujemy wszystkie etapy zakładania ogrodu. W naszej ofercie znajdą Państwo : projekty ogrodów, zakładanie ogrodów, oczek wodnych i stawów, systemów nawadniania i placów zabaw. Zapraszamy! Zakładanie ogrodów Gdańsk

Promulti ogrody podlewanie Gdańsk listek Projekt Ogrodu - Pierwszy i bardzo ważny etap tworzenia ogrodu. Ciekawy i dopasowany do oczekiwań projekt ogrodu to podstawa udanej współpracy i zadowolenia z realizacji. Projekt pomaga także w dokładnej ocenie kosztów aranżacji ogrodu. Tworzymy projekty koncepcyjne jak i techniczne wszystkich elementów architektury ogrodowej.

 

 

 

Promulti ogrody projektowanie Gdańsk listek Oczyszczanie terenu - Wykonujemy wykaszanie samosiejek drzew i krzewów. Sprzątanie śmieci i pozostałości budowlanych. Bardzo często teren pod budowę domu lub ogrodu wymaga gruntownego oczyszczenia przed przystąpieniem do prac.

 

 

Promulti ogrody podlewanie Gdańsk listek Modelowanie terenu - Wykonujemy mikro i makro niwelacje terenów oraz kształowanie skarp i powierzchni przyszłego ogrodu. Jest to istotny element wyglądu terenu i musi zostać wykonany dobrze, gdyż nie można później łatwo poprawićtego elementu ogrodu. Wykorzystujemy koparki i mini koparki oraz mini spychacze do prac ziemnych.

 

 

Promulti ogrody podlewanie Gdańsk listek Drenaż domu i działki - Bardzo często teren wymaga regulacji stosunków wodnych i odprowadzenia wód opadowych z domu. Poprawne stosunki wodno powietrzne decydują w dużym stopniu o wzroście i kondycji nasadzeń oraz trawników. Prowadzimy prace polegające na drenażu terenu i budynków oraz budowie studni chłonnych i systemów rozsączania wody. Montujemy także systemy wykorzystywania wody deszczowej w ogrodzie.

 

 

 

 

Promulti ogrody podlewanie Gdańsk listek Poprawa struktury gleby rodzimej - Przeprowadzamy zabiegi przygotowujące ziemię rodzimą pod założenie ogrodu. Bardzo często wierzchnia warstwa ziemi w planowanym ogrodzie wymaga poprawy struktury. "Ogród zakłada się pod ziemią" - nawet najładniejsze i najzdrowsze rośliny nie będą dobrze rosły i wyglądały bez odpowiedniego przygotowania ziemi. Dobrze przygotowane podłoże ziemi rodzimej często pozwala na uniknięcie kosztu nawożenia ziemi z zewnątrz.

 

 

 

Promulti ogrody podlewanie Gdańsk listek Rozłożenie ziemi urodzajnej - Na przygotowane podłoże rozkładana jest ziemia urodzajna. Jeżeli ziemia rodzima ma zbyt słabe właściwości aby założyć na niej ogród należy rozłożyć warstwę ziemi urodzajnej. Posiadamy sprawdzonych dostawców dobrej jakościowo ziemi do zastosowań ogrodowych. Dzięki połączeniu warstwy ziemi urodzajnej z przygotowaniem warstwy ziemi rodzimej uzyskujemy warunki glebowe w których rośliny będą bujnie się rozwijać i zdobić nasz ogród.

 

 

 

Promulti ogrody podlewanie Gdańsk listek System automatycznego nawadniania - Projektujemy i zakładamy systemy automatycznego podlewania ogrodu. Automatyczne nawadnianie to połączenie wygody z dużą oszczędnością. Dzięki podlewaniu ściśle określonymi dawkami wody nie przelewamy ogrodów i nie powodujemy spływu powierzchniowego. Dzięki ustawieniu godzin porannych podlewania ograniczone jest parowanie a rośliny nie są narażone na stres temperaturowy i stagnowanie wody na liściach podczas nasłonecznienia. Nakłady na system automatycznego nawadniania zwracają się już w ciągu kilku lat eksploatacji.

 

 

 

 

Promulti ogrody podlewanie Gdańsk listek Place zabaw - Projektujemy i zakładamy place zabaw publiczne i do użytku prywatnego. Przygotowujemy miejsca pod montaż zabawek lub rewitalizujemy stare place zabaw. Dysponujemy szeroką ofertą producentów placów zabaw i elementów małej architektury, tak że dobieramy odpowiednie rozwiązania dla małych i dużych ogrodów jak i dla realizacji publicznych.

 

 

 

Promulti ogrody podlewanie Gdańsk listek Trawa z rolki - Zakładamy trawniki z rolki najlepszych Polskich producentów trawy w rolkach. Odpowiednie przygotowanie ziemi pod trawnik połączone z najwyższej jakości trawą daje efekt pięknej murawy już w tydzień po założeniu trawnika. Zakładanie trawników to jedna z najczęsciej wykonywanych przez nas prac, w samym roku 2010 ułożyliśmy ponad 12 000 metrów kwadratowych trawy w rolkach na terenie całego kraju.

 

 

 

Promulti ogrody podlewanie Gdańsk listek Strumienie i kaskady - Projektujemy i budujemy strumienie ogrodowe oraz kaskady. Woda w ogrodzie to jedna z naszych ulubionych dziedzin architektury krajobrazu. Zawsze staramy się maksymalnie odwzorować naturalny wygląd strumieni i progów wodnych. Unikamy tworzenia betonowych koryt wypełnionych wodą czy kaskad nie naturalnie górujących nad terenem ogrodu. Naturalny wygląd strumienia daje poczucie obcowania z dziką naturą we własnym ogrodzie.

 

 

 

Promulti ogrody podlewanie Gdańsk listek Oczka wodne - Projektujemy i budujemy oczka wodne. Stosujemy membranę EPDM oraz filtry i akcesoria Oase i Tetra Pond. Aranżujemy nasadzenia roślin wodnych i bagiennych w oczkach wodnych oraz montujemy oświetlenie podwodne. Nasze oczka wodne zawsze wyposażone są w odpowiednio dobrane systemy filtracji i napowietrzania oraz lampy UV do sterylizacji wody. Połączenie bogatych nasadzeń i systemu filtracji daje efekt czystej wody i ograniczonego pojawiania się glonów nitkowych.

 

 

 

Promulti ogrody podlewanie Gdańsk listek Stawy ogrodowe - Projektujemy i budujemy duże stawy ogrodowe ozdobne i kąpielowe. Budową stawów zajmujemy się od początku istnienia naszej firmy. Budujemy baseny kąpielowe oparte na biologicznych systemach filtracji wody oraz wspomagane systemami prefabrykowanymi. Zajmujemy się także rewitalizacją zbiorników istniejących naturalnych i sztucznych. Staw stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznych basenów kąpielowych oraz tworzy niepowtarzalny mikroklimat w ogrodzie.

 

 

 

 

Promulti ogrody podlewanie Gdańsk listek Aranżacja nasadzeń ogrodowych - Zakładamy rabaty ogrodowe z wykorzystaniem roślin renomowanych Polskich szkółek. Bardzo dbamy o wysoką jakość stosowanego materiału szkółkarskiego. Sprawdzeni dostawcy dbający o rośliny i staranna technika sadzenia daje gwarancje ładnego wyglądu komponowanych nasadzeń. Nasadzenia wykonujemy w ogrodach nowozakładanych oraz przy rewitalizacji starych założeń ogrodowych a także przy nasadzeniach miejskich i publicznych.

 

 

 

 

Promulti ogrody podlewanie Gdańsk listek Oświetlenie ogrodu - Dobieramy i montujemy oświetlenie ogrodowe oraz lampy do oczek wodnych. W naszej szerokości geograficznej przez prawie pół roku dzień jest bardzo krótki. Nie warto rezygnować z obserwacji swojego ogrodu i zmieniającej się przyrody, dlatego w projekcie ogrodu warto ująć projekt oświetlenia i cieszyć się nim przez cały rok. Letnie wieczory w ogrodzie dyskretnie oświetlonym ukrytymi lampami to niezapomniane chwile. Stosujemy ekologiczne enegooszczędne rozwiązania dzięki który zużucie prądu jest bardzo nie wielkie.

 

 

 

 

 

Promulti ogrody podlewanie Gdańsk listek Pielęgnacja ogrodów i terenów zieleni - Zajmujemy się kompleksową pielęgnacją dużych ogrodów prywatnych oraz terenów wspólnot mieszkaniowych i firm. Założenie ogrodu to tylko pierwszy krok, bez właściwej pielęgnacji teren szybko straci swoje walory dekoracyjne. Prawidłowa pielęgnacja jest bardzo istotna w świeżo założonym ogrodzie. Młode trawniki i nasadzenia mogą sobie nie poradzić bez naszej pomocy lub długo uzyskiwać odpowiedni wygląd. Połączenie automatycznego nawadniania z właściwą pielęgnacją daje gwarancję pięknie wyglądającego ogrodu.

 

 

 

 

 

Promulti Gdańsk listek Informacje dodatkowe: Główny obszar naszego działania to Gdańsk Sopot Gdynia, Trójmiasto i województwo Pomorskie. Nasza firma prowadzi prace takie jak zakładanie ogrodów we wszystkich miastach regionu tj: Tczew i Malbork oraz Starogard Gdański i Pruszcz Gdański a także Skarszewy i Kościerzyna. Mamy na swoim koncie realizację ogrodów na terenie miasta Przywidz i Kolbudy oraz Żukowo a także ogrody w mieście Kartuzy i Chwaszczyno. Wykonywaliśmy projekty ogrodów dla Klientów z miast Wejherowo i Reda oraz Rumia a także Puck i Władysławowo. Pielęgnacja ogrodów to usługa jaką świadczyliśmy między innymi w Sierakowice i Lębork oraz Władysławowo i Hel a także Gniew i Grudziądz. Duże zlecenia opiewające na projekty ogrodów i zakładanie ogrodu wykonujemy w całej Polsce. Realizowaliśmy duże założenia ogrodowe dla firm i klientów indywidualnych w miastach Warszawa i Bydoszcz oraz Toruń a nawet na terenie Lwowa na Ukrainie. Dzięki współpracy z największymi firmami budowlanymi Polski mieliśmy okazje pracować przy zakładaniu ogrodów i terenów zieleni w miastach Słupsk i Koszalin oraz Piła i Pasłęk a także Ostróda oraz Nidzica. Ogrody zakładaliśmy w miastach Mława i Chojnice oraz Bytów i Miastko oraz Kwidzyn. Zapraszamy bardzo serdecznie do korzystania z naszych usług i do kontaktu z naszą firmą.