projekty ogrodów i oczek wodnych nagłówek

projekt ogrodu

 

Projektowanie ogrodów, oczek wodnych i stawów, projekty systemów nawadniania i placów zabaw

Ogrody - projekty i wizualizacje Prezentujemy kilka projektów koncepcyjnych i technicznych oraz parę wizualizacji naszego autorstwa. Znajdą Państwo koncepcje zagospodarowania terenu wokół domu, projekty oczek wodnych, projekt zagospodarowania otoczenia galerii handlowej jak i hotelu. Zapraszamy do oglądania.

 

 

Projektowanie ogrodów i terenów zieleni Wykonywane przez naszą firmę projekty składają się z dwóch podstawowych części: projekt koncepcyjny i projekt techniczny ( wykonawczy ).

 

 

ogrody projektowanie i zakładanie  Projekt koncepcyjny ogrodu to podstawa całości opracowania projektowego. Projekt taki przedstawia ogólny widok ogrodu, wykonywany jest w kolorze i zaznaczone są na nim główne elementy ogrodu. Jest to opracowanie wystarczające do założenia ogrodu, jeżeli nie jest on wyposażony w dodatkowe instalacje, a właściciele sami dobiorą rośliny do zaprojektowanych rabat. Projektowanie ogrodów Gdańsk

 

 

projekt i wizualizacja ogrodu Projekty techniczne ogrodu ( wykonawcze ). Podstawowym projektem technicznym, który dodawany jest do projektu koncepcyjnego to projekt nasadzeń. Opracowanie takie zawiera informację o gatunkach roślin i ich rozmieszczeniu na projekcie koncepcyjnym, a także ilości oraz wielkości roślin.

 

 

projekt placu zabaw Projekt systemu automatycznego nawadniania. Jeżeli właściciele planują system nawadniania to wymagane jest sporządzenie projektu takiego systemu. Projekt nawadniania prezentuje wszystkie instalacje systemu wrysowane w plan działki. Projekt taki zawiera między innymi: rozmieszczenie i zasięg tryskaczy, miejsce poprowadzenia rur i elektrozaworów, umiejscowienie sterownika systemu i zaworów głównych. Na podstawie takiego projektu instalowany jest system nawadniania.Projekty nawadniania wykonujemy przy ścisłej współpracy ze specjalistami z firmy Drago.

 

 

projekt nawadniania Projekt oczka wodnego lub stawu. Jeżeli planowana jest budowa skomplikowanego oczka wodnego lub stawu, wyposażonego w system filtracji i pomp oraz oświetlenie i zróżnicowane nasadzenia, to warto wykonać projekt zbiornika wodnego. Dokładnie określa on wygląd i budowę oczka lub stawu oraz stanowi podstawę dla osoby budującej zbiornik.

 

 

Promulti ogrody projekt ogrodu Projekt oświetlenia ogrodu. W naszej szerokości geograficznej warto pomyśleć o oświetleniu ogrodu. Szybko zapadające ciemności jesienią i zimą pozbawiają nas możliwości podziwiania ogrodu. Dobrze dobrane oświetlenie rozjaśnia otoczenie domu i pozwala się cieszyć z obserwacji zmieniającego się ogrodu przez cały rok. Dodatkowo powstaje możliwość organizacji przyjęć lub spotkań towarzyskich w letnie wieczory bez konieczności opuszczania ogrodu o zmroku.

 

 

Promulti ogrody projekt Projekt małej architektury ogrodowej. Projekty takie tworzy się dla potrzeb budowy altan ogrodowych i zadaszonych miejsc do grilowania lub drewutni. Projektujemy także wygląd nawierzchni ogrodowych i podjazdów z kostki oraz innych materiałów. Skomplikowane murki ogrodowe czy też pergole warto poprzeć projektem tak koncepcyjnym jak i wykonawczym.

 

 

Promulti ogrody projektowanie Wycena kosztów realizacji projektu. Na życzenie Inwestorów wykonujemy wycen realizacji projektu oraz zestawienie materiałów. W opracowaniu takim zawarte są wszystkie potrzebne materiały do realizacji projektu. Określana jest cena zakupu materiałów oraz robocizna. Wymienione są wszystkie prace i ich kolejność potrzebne do założenia ogrodu oraz określony jest przybliżony czas potrzebny na realizację projektu ogrodu.

 

 

Promulti ogrody projekty Wizualizacje projektów ogrodów. Standardowo każdy nasz projekt koncepcyjny zawiera dwie wizualizacje ogrodu. Pozwalają one na lepszą ocenę wyglądu projektowanego ogrodu i ułatwiają wprowadzanie zmian do projektu. W przypadku dużych terenów wykonywane są wizualizacje uzupełniające, a także wizualizacje szczegółowe konkretnych zakątków ogrodu.

 

 

Promulti ogrody projektowanie Ładny nie zawsze oznacza dobry. Projekt ogrodu musi podobać się inwestorowi, który go zamawia, ale ważniejsze jest, aby ogród założony na jego podstawie spełnił oczekiwania właścicieli. Często zdarza się niestety, że projekty ogrodów są piękne, ale ogrody powstające na ich bazie już nie. Klient na podstawie projektu musi "widzieć" jak będzie wyglądał jego przyszły ogród i tak staramy się właśnie tworzyć nasze projekty.

 

 

Promulti ogrody projektowanie Projekt ogrodu dobrany do planowanego budżetu. Często słyszymy pytanie: ile kosztuje ogród? Odpowiedz jest bardzo trudna, bo z ogrodem jak z samochodem, można wydać 10 tysięcy i 200 tysięcy. Dlatego tak ważne jest określenie planowanego budżetu już na etapie projektowania. Często zdarza się, że Klienci chcąc założyć ogród na podstawie projektu dopiero w szkółce dowiadują się, że zaplanowane rośliny będą kosztować majątek lub trudno je kupić. Podobne efekty w ogrodzie można osiągnąć stosując wyszukane odmiany jak i ich Polskie odpowiedniki, dużo tańsze i przystosowane do naszych warunków klimatycznych. W naszej firmie unikną Państwo takich niespodzianek.

 

 

Promulti ogrody projektowanie Projekt ogrodu dobrany do warunków terenowych. Planowanie ogrodu to trudniejsze zadanie, niż się może wydawać na pierwszy rzut oka. Konieczne jest zwrócenie uwagi na bardzo wiele ważnych aspektów. Oprócz oczekiwań Właścicieli trzeba też uwzględnić: ustawienie działki wedle stron świata, warunki glebowe i wilgotnościowe, kierunek przeważających wiatrów, ukształtowanie terenu i miejsca spływu zimnego powietrza, nasłonecznienie i wiele innych drobnych elementów. Projekt nie powinien powstawać bez dokładnych oględzin działki i rozmowy z Właścicielami. Dlatego tak trudno zrobić dobry projekt przez internet czy tylko na podstawie zdjęć.

 

 

Promulti ogrody projektowanie Kiedy najlepiej pomyśleć o projekcie ogrodu? Każdy architekt krajobrazu szybko odpowie: ZIMĄ! Jeżeli macie Państwo sprecyzowane plany zakładania ogrodu na wiosnę czy latem, to nie warto czekać z projektem do sezonu. Gdy zaczyna się wiosna pracownie projektowe przeżywają oblężenie i może się zdarzyć, że projektanci będą mieć mniej czasu na dokładną analizę Państwa oczekiwań i potrzeb. Projektując zimą można cały proces rozłożyć w czasie i dokładnie przemyśleć wygląd terenu na etapie powstawania koncepcji ogrodu, bo nikomu nie spieszy się jeszcze z zakładaniem zieleni, gdy za oknem śnieg. Dodatkowym atutem jest cena, często mocno obniżona poza sezonem.

 

 

Promulti ogrody projektowanie Projekt ogrodu i wykonanie w jednej firmie. Kompleksowa usługa jaką oferujemy zaczyna się od projektu ogrodu, poprzez realizację, po pielęgnację całoroczną terenu. Warto wybierać usługę kompleksową z paru względów: Często firmy zakładające ogrody nie chcą budować ogrodu na podstawie projektu innej firmy; zdarza się, że wykonawcy nie do końca "czują" zamysły projektanta; czasami osoby zajmujące się wyłącznie projektowaniem ogrodów nie myślą o tym jak będzie on wyglądał w rzeczywistości ani czy uda się zrealizować wszystkie pomysły, bo nie będą mieć kontaktu z klientem na etapie wykonywania ogrodu; świeżo założony ogród wymaga wzmożonej pielęgnacji zanim uzyska docelowy wygląd i dobrze, jeżeli robi to ta sama firma.

 

 

Promulti ogrody projektowanie Realizacja naszych projektów. Zawsze mogą Państwo liczyć na naszą pomoc przy zakładaniu ogrodu zaprojektowanego w naszej firmie. Jeżeli zdecydujecie się Państwo na zakładanie ogrodu na własną rękę, możecie zaprosić nas na wykonanie nadzoru i pomocy przy prowadzeniu robót.

 

 

Promulti ogrody projektowanie Zapraszamy do korzystania z naszych usług! Mamy nadzieję, że zaprezentowane projekty ogrodów naszego autorstwa przypadły Państwu do gustu i że zechcą Państwo zamówić projekt właśnie w naszej pracowni. Prosimy o kontakt z naszą firmą, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania. Zapraszamy!

 

 

Promulti projektowanie ogrodów Informacje dodatkowe: Główny obszar naszego działania to Gdańsk Sopot Gdynia, Trójmiasto i województwo Pomorskie. Nasza firma prowadzi prace takie jak projektowanie ogrodów i zakładanie ogrodów we wszystkich miastach regionu tj: Tczew i Malbork oraz Starogard Gdański i Pruszcz Gdański a także Skarszewy i Kościerzyna. Mamy na swoim koncie realizację projektów ogrodów na terenie miasta Przywidz i Kolbudy oraz Żukowo a także ogrody w mieście Kartuzy i Chwaszczyno. Wykonywaliśmy projekty ogrodów dla Klientów z miast Wejherowo i Reda oraz Rumia a także Puck i Władysławowo. Pielęgnacja ogrodów to usługa jaką świadczyliśmy między innymi w Sierakowice i Lębork oraz Władysławowo i Hel a także Gniew i Grudziądz. Duże zlecenia opiewające na projekty ogrodów i projektowanie stawów ogrodowych wykonujemy w całej Polsce. Realizowaliśmy duże założenia ogrodowe dla firm i klientów indywidualnych w miastach Warszawa i Bydoszcz oraz Toruń a nawet na terenie Lwowa na Ukrainie. Dzięki współpracy z największymi firmami budowlanymi Polski mieliśmy okazje pracować przy realizacji ogrodów i terenów zieleni w miastach Słupsk i Koszalin oraz Piła i Pasłęk a także Ostróda oraz Nidzica. Ogrody zakładaliśmy w miastach Mława i Chojnice oraz Bytów i Miastko oraz Kwidzyn. Zapraszamy bardzo serdecznie do korzystania z naszych usług i do kontaktu z naszą firmą.