budowa stawów ogrodowych nagłówek

 Projektowanie stawu kąpielowego

 

PROJEKT I BUDOWA STAWU KĄPIELOWEGO

Projekt i budowa prawdziwego stawu kąpielowego to duże przedsięwzięcie. Każdy chętnie spędza czas nad wodą, a naturalnie wyglądający, pełen życia i uroku staw w Państwa ogrodzie staje się jego doskonałym dopełnieniem.

Kliknij zdjęcie aby powiększyć.

Powrót do menu galerii ogrodów

 

Przedstawione zdjęcia pochodzą z realizacji u Państwa Renaty i Piotra w ich posiadłości w okolicach Trójmiasta. Inwestorzy bardzo lubią wodę i stąd pomysł na budowę tak dużego i skomplikowanego stawu kąpielowego.

Założeniem było stworzenie takiego stawu, który wpisywałby się w otaczający krajobraz i wyglądał bardzo naturalnie. Staw został zbudowany z wykorzystaniem specjalistycznej folii EPDM zapewniającej 50 lat trwałości. Wyposażenie w zestaw specjalnie dobranych filtrów i pomp pozwolił na uzyskanie półtorametrowej przejrzystości wody w stawie a dobrze dobrane rośliny ograniczają powstawanie glonów.

Staw kąpielowy zbudowany został bez grama zaprawy czy betonu. Widoczna na zdjęciach kładka naszego projektu nadaje stawu ciekawy wygląd i umożliwia swobodne poruszanie się wokół stawu. Mamy nadzieję, że w Państwa ogrodzie lub w projekcie założenia ogrodu pojawi się pomysł na budowe podobnego stawu ogrodowego a my będziemy mogli pomóc w jego budowie. Zapraszamy do współpracy.